بخار

تاریخچه خشکشویی

خشکشویی از زمان باستان تا به الان

تاریخچه خشکشویی

برای سالیان بسیار شستشوی لباس جزئی از فعالیت‌‌های خانگی بوده است، چه در زمان گذشته که با ضربه زدن یک تخته چوب بر روی لباس آن را می‌‌شستند و چه حال که از ماشین‌‌های لباسشویی استفاده می کنند.

 

سوابق مربوط به روشهای تمیز کردن وسایل ظریف در ویرانه های پمپئی که شهری در امپراتوری روم بوده یافت شده است که با فوران کوه وسوویوس در سال ۷۹ تجزیه شده است. در آن روزها، لباسهای زیادی از پشم ساخته شده بود که معروف بود در آب کوچک می شود. روشهای تمیز کردن خشک، که در آن زمان مورد استفاده قرار می گرفت قطعاً مشابه روشهای فعلی نبود، با این حال، هدف دقیقاً مشابه بود.

بهترین خشکشویی از زمان باستان-شستشوی لباس با نمک-شستشوی لباس کپک زده-شستشوی لباسشویی با سرکه-شستشوی لباس نوزاد-شستشوی لباس کودک-شستشوی لباس با وایتکس-شستشوی لباس سفید-شستشوی لباس کرونایی

 

بهترین روش شستن لباس سفید-بهترین روش شستن لباس مشکی-بهترین روش شستن لباس نوزاد-بهترین روش شستن لباس مجلسی-بهترین روش شستن لباس بافتنی با خشکشویی بخار

پاک کننده های خشک رومی باستان مخلوطی از آمونیاک و مواد مشابه که از ادرار انسان و حیوان تولید می کردند بوده است. ممکن است شک کنید که چگونه ماده ای از ادرار تمیز می کند.اما برای از بین بردن لکه ها، ناخالصی ها و از بین بردن لک و زردی عرق زیر بغل سیار مفید است. خشکشویی به شکل امروزی در نتیجه ی یک اتفاق کاملاً تصادفی پدید آمد. فردی به نام ژولی پلین در یک کارگاه رنگرزی کار می کرد؛ روزی هنگام کار دست پلین به صورت تصادفی به چراغی که محتوی روغن تربانتین بود، خورد و روغن روی یونیفرمی که کثیف بود، ریخته شد. زمانی که پلین روغن را پاک کرد، دید که لکه های روی یونیفرم به طور کامل از بین رفته اند.

پلین متوجه شد که روغن تربانتین دارای خاصیت لکه بری می باشد و این گونه شد که اتحادیه صنفی شستشوی شیمیایی حدود سال ۱۸۲۰ درشهر پاریس به وجود آمد.

 

بهترین روش شستن لباس سفید-بهترین روش شستن لباس مشکی-بهترین روش شستن لباس نوزاد-بهترین روش شستن لباس مجلسی-بهترین روش شستن لباس بافتنی با خشکشویی آنلاین بخار

 

پس از کشف جولی بلین، روش او در سراسر جهان گسترش یافت. آزمایشاتی برای یافتن موادی انجام شد که می توانند نتایج مشابهی را با ماده مورد استفاده جولی ارائه دهند. حتی اگر مواد شیمیایی قبلی که در تمیز کردن خشک مورد استفاده قرار می گرفتند خوب بودند، آنها از موادی تشکیل می شدند که بر سلامتی انسان تأثیر منفی می گذارد. بزرگترین خطر این بود که این محلول ها قابل اشتعال بودند. با این وجود، آتش سوزی در مغازه های خشکشویی شروع به ظهور کرد.

در دهه ۱۹۰۰ ، مواد پاک کننده خشک به حلالهای کلریدی تبدیل شدند که از نفت قابلیت اشتعال کمتری داشتند. این حلال ها هنوز هم کار تمیز کردن پارچه ها را به خوبی و بدون آسیب دیدگی انجام می دادند.

یکی از محلولهای کلر دار مورد استفاده خشکشویی ها، تتراکلرومتان بود. اگرچه تتراکلرومتان کمتر قابل اشتعال و تمیز کننده عالی هست، اما هم از نظر سمی خطرناک بود و هم خاصیت خورنده دارد.

 

به تمام این دلایل ، در اواخر دهه ۵۰ ، این ماده از فرآیند تمیز کردن خشک یا همان خشکشویی خارج شد. در دهه ۱۹۳۰، یک حلال به نام پرکلر اتیلن وجود آمد که به عنوان پرک در این بخش شناخته می شود.

این حلال به دلیل راندمان بالای آن، در بین بسیاری از پاک کننده های خشک ترجیح داده شده است و در خشکشویی ها مورد استفاده قرار گرفت.

 

بهترین روش شستن لباس سفید، مشکی، نوزاد، بافتنی با بهترین خشکشویی آنلاین، خشکشویی بخاربهترین خشکشویی: خشکشویی و اتوشویی ممتاز آنلاین بخار

 

امروزه هم که از محلول پرکلراتیلن برای لکه بری البسه استفاده در خشکشویی ها استفاده می شود.

برای ثبت سفارش در یکی از بهترین خشکشویی های شهر تهران با رتبه ممتاز همین حالا اقدام کنید.

 
 

ثبت سفارش خشکشویی و اتوشویی با خشکشویی آنلاین بخار

     

بهترین روش شستن لباس سفید-بهترین روش شستن لباس مشکی و بافتنی با بهترین خشکشویی و اتوشویی بخار

پاک کننده های خشک رومی باستان مخلوطی از آمونیاک و مواد مشابه که از ادرار انسان و حیوان تولید می کردند بوده است. ممکن است شک کنید که چگونه ماده ای از ادرار تمیز می کند.اما برای از بین بردن لکه ها، ناخالصی ها و از بین بردن لک و زردی عرق زیر بغل سیار مفید است. خشکشویی به شکل امروزی در نتیجه ی یک اتفاق کاملاً تصادفی پدید آمد. فردی به نام ژولی پلین در یک کارگاه رنگرزی کار می کرد؛ روزی هنگام کار دست پلین به صورت تصادفی به چراغی که محتوی روغن تربانتین بود، خورد و روغن روی یونیفرمی که کثیف بود، ریخته شد. زمانی که پلین روغن را پاک کرد، دید که لکه های روی یونیفرم به طور کامل از بین رفته اند. پلین متوجه شد که روغن تربانتین دارای خاصیت لکه بری می باشد و این گونه شد که اتحادیه صنفی شستشوی شیمیایی حدود سال ۱۸۲۰ درشهر پاریس به وجود آمد.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha
اخرین اخبار
تاریخچه خشکشویی

تاریخچه خشکشویی

برای سالیان بسیار شستشوی لباس جزئی از فعالیت‌‌های ...
محبوب ترین خشکشویی های دنیا

محبوب ترین خشکشویی های دنیا

در بسیاری از کشور ها خشکشویی و یا همان (laundry) ...